Hádzanári Tatranu Prešov prehrali v Nantes

16.02.2014 Celý región

Nantes 16. februára (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojej C-skupine Pohára EHF na palubovke HBC Nantes 27:37. Po dvoch zápasoch majú bilanciu jedno víťazstvo a jedna prehra.

Domáci si proti Prešovčanom verili a do vedenia išli ako prví. Netrvalo však dlho a Tatran otočil skóre vo svoj prospech, na začiatku piatej minúty viedol 3:1. V ďalšom priebehu si však zverenci Petra Hatalčíka už náskok vypracovať nedokázali. Domáci naopak zlepšenou hrou v ofenzíve onedlho otočili skóre. V 14. minúte upravil domáci Gharbi už na rozdiel štyroch gólov - 8:4. Hráčom Nantes sa darilo držať si náskok pred Prešovčanmi, ktorí do prvej prestávky stihli stiahnuť stratu na rozdiel dvoch gólov - 14:16.

V začiatku druhého dejstva sa hráči slovenského tímu dotiahli na rozdiel jediného gólu, keď Pejovič znížil na 17:16. Vyrovnať sa však Tatranu nepodarilo, Nantes v ďalšom priebehu zvýšili svoj náskok. Po góle Hrstku na 25:21 čakali Prešovčania na ďalší presný zásah pomerne dlho. Domáci medzitým sériou štyroch gólov ušli slovenskému súperovi už na rozdiel deviatich gólov a preto v 49. minúte svietilo skóre 30:21. Domáci si presvedčivý náskok držali až do záveru zápasu. V 58. minúte po zásahu De La Bretecheho viedli domáci už o jedenásť, no Pejovič posledným gólom zápasu uzavrel na 37:27.

C-skupina Pohára EHF:
HBC Nantes - Tatran Prešov 37:27 (16:14)
Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa - Rábek 8, Mlakar 1, Hrstka 8, Krok, Kristopans 2, Sadovyi, Radčenko 2, Tumidalský, Urban, Číp 3, Guzy, Pejovič 3.

Najviac gólov Nantes: Rivera Folch 12, Maqueda Pena 7, 7m 4/4 - 3/2, vylúčení: 3:2, rozhodcovia: Fleisch, Rieber (obaja Nem.)